Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że strony Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. wykorzystują do poprawnego działania pliki cookies, które są zapisywane w Państwa urządzeniach końcowych. Brak zgody na instalację plików cookies może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. Więcej informacji o plikach cookies. Polityka prywatności AmerBrokers dotycząca plików cookies.Zamknij
ASSECOPOL 45.01 -2.15%   BOGDANKA 101.90 -2.02%   BRE 409.95 -0.45%   BZWBK 308.00 1.65%   EUROCASH 59.60 0.32%   GTC 8.00 0.13%   HANDLOWY 95.00 -1.04%   JSW 65.80 -0.68%   KERNEL 51.30 -2.29%   KGHM 112.00 -2.52%   LOTOS 34.20 -5.26%   PEKAO 161.00 0.56%   PGE 14.99 -0.99%   PGNIG 6.11 -1.45%   PKNORLEN 43.00 -4.44%   PKOBP 36.20 -1.55%   PZU 449.40 -0.13%   SYNTHOS 4.38 -0.45%   TAURONPE 4.25 -1.85%   TPSA 7.69 -1.03%  

  WIG 20
 
Wykres WIG20

 INDEKSY GPW
 
WIG202291.10-1.15%07-26
WIG46258.91-0.97%07-26
mWIG402886.24-0.98%07-26
sWIG8011930.54-0.08%07-26
NCIndex297.96-0.49%07-26

 INDEKSY ŚWIATOWE
 
BUDAPEST18247.17-3.80%07-19
DOWJONES15543.740.00%07-19
LONDONFTSE6630.67-0.10%07-19
NASDAQCOMP3587.62-0.70%07-19
PARISCAC3925.32-0.10%07-19
PRAGPX50884.06-0.90%07-19

ANALIZY>>Rekomendacje
Rekomendacje
 

Rekomendacja trzymaj dla spółki AMBRA S.A. z 2013-03-13 Think

Dla Spółki Ambra zmieniona zostaje rekomendacja z Kupuj na Trzymaj. Od momentu wydania w maju ubr. rekomendacji Kupuj kurs Spółki wzrósł o 57,89%, przekraczając wyznaczoną przez nas cenę docelową na poziomie 8,81 zł.
Grupa Ambra generuje pozytywne wyniki finansowe, co jest efektem wprowadzonych zmian w działalności operacyjnej oraz racjonalnej polityki w zakresie kosztów. Systematycznie wypłacana dywidenda oraz wzrost rynku polskiego i udziałów Spółki przesądzają naszym zdaniem o atrakcyjności inwestycyjnej waloru. Ambra ma w dalszym ciągu pozytywne perspektywy wzrostu oparte na prognozach rosnących przychodów oraz redukcji kosztów operacyjnych i finansowych, w związku z czym utrzymujemy pozytywne zalecenie dla Spółki.
Sytuacja operacyjna i finansowa Grupy w 1H 2012/13 uległa poprawie. Nastąpił wzrost marż w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego. Wynik EBIT i netto byłby znacznie wyższy gdyby nie wspomniane odpisy. W ujęciu narastającym widoczna jest tendencja redukcji kosztów, co w sytuacji występowania zdarzeń jednorazowych pozytywnie stymuluje wyniki. W drugiej połowie bieżącego roku obrotowego Grupa Ambra oczekuje spadku zadłużenia poniżej poziomu ubiegłorocznego, co w połączeniu z niższymi stopami procentowymi umożliwi znaczące ograniczenie kosztów odsetkowych.

Nazwa spółki   Rekomendacja  Cena z dnia
 wydania rekomendacji 
Cena
 docelowa 
Data
 opublikowania 
 Uzasadnienie   Plik 
Impel S.A.trzymaj36,50 zł 2013-03-29pokażpobierz
AMBRA S.A.trzymaj9,00 zł 2013-03-13pokażpobierz
Cyfrowy Polsat S.A.trzymaj16,34 zł 2012-12-27pokażpobierz
Amica Wronki S.A.trzymaj42,90 zł 2012-02-20pokażpobierz

W rekomendacjach wydawanych przez Departament Corporate Finance DM AmerBrokers, następujące określenia oznaczają:

KUPUJ - uważamy, że dana spółka jest niedowartościowana i jej akcje powinny zyskiwać na wartości. Podana cena docelowa oznacza wartość spółki (wynikającą z wyceny fundamentalnej), do której powinien dotrzeć jej kurs. Nie jest to jednak maksymalny zasięg wzrostów, gdyż po dotarciu kursu do ceny docelowej rekomendacja może zostać zmieniona na TRZYMAJ. Jest to możliwe w sytuacji gdy sprzyjające będą warunki rynkowe, a zachowanie kursu będzie wskazywało na prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów.

SPRZEDAJ - sądzimy, że dana spółka jest zbyt wysoko wyceniana, biorąc pod uwagę jej sytuację fundamentalną lub rynkową. Oznacza to, że akcje spółki powinny tracić na wartości, w związku z czym zalecamy pozbywanie się ich.

TRZYMAJ - uważamy, że akcje spółki, dla której wydano taką rekomendację są niedowartościowane, ale w znacznie mniejszym stopniu niż przy rekomendacji KUPUJ. Sądzimy jednak, że nie warto pozbywać się akcji, gdyż powinny one zyskiwać na wartości, szczególnie przy sprzyjających warunkach rynkowych.

NEUTRALNIE - oznacza powstrzymanie się od wyraźnego zalecenia inwestycyjnego.

Horyzont czasowy rekomendacji wydawanych przez DM AmerBrokers wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Dom Maklerski AmerBrokers S.A. oferuje swoim klientom bezpłatne rekomendacje inwestycyjne natychmiast po ich sporządzeniu. Są one dostępne po zalogowaniu do systemu AmerNet. Informacje o rekomendacjach są także przekazywane przez pracowników AmerBrokers (tel. 22 397 60 60). Natomiast osoby korzystające ze stron AmerBrokers, które nie są klientami domu maklerskiego otrzymują rekomendacje z opóźnieniem tygodniowym.

Niniejsze analizy i rekomendacje udostępniane są nieodpłatnie. Zostały one przygotowane z wykorzystaniem najlepszej wiedzy oraz zachowaniem należytej rzetelności i staranności zawodowej. Dom Maklerski AmerBrokers S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych w oparciu o te rekomendacje.