Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że strony Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. wykorzystują do poprawnego działania pliki cookies, które są zapisywane w Państwa urządzeniach końcowych. Brak zgody na instalację plików cookies może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. Więcej informacji o plikach cookies. Polityka prywatności AmerBrokers dotycząca plików cookies.Zamknij
ASSECOPOL 45.01 -2.15%   BOGDANKA 101.90 -2.02%   BRE 409.95 -0.45%   BZWBK 308.00 1.65%   EUROCASH 59.60 0.32%   GTC 8.00 0.13%   HANDLOWY 95.00 -1.04%   JSW 65.80 -0.68%   KERNEL 51.30 -2.29%   KGHM 112.00 -2.52%   LOTOS 34.20 -5.26%   PEKAO 161.00 0.56%   PGE 14.99 -0.99%   PGNIG 6.11 -1.45%   PKNORLEN 43.00 -4.44%   PKOBP 36.20 -1.55%   PZU 449.40 -0.13%   SYNTHOS 4.38 -0.45%   TAURONPE 4.25 -1.85%   TPSA 7.69 -1.03%  

  WIG 20
 
Wykres WIG20

 INDEKSY GPW
 
WIG202291.10-1.15%07-26
WIG46258.91-0.97%07-26
mWIG402886.24-0.98%07-26
sWIG8011930.54-0.08%07-26
NCIndex297.96-0.49%07-26

 INDEKSY ŚWIATOWE
 
BUDAPEST18247.17-3.80%07-19
DOWJONES15543.740.00%07-19
LONDONFTSE6630.67-0.10%07-19
NASDAQCOMP3587.62-0.70%07-19
PARISCAC3925.32-0.10%07-19
PRAGPX50884.06-0.90%07-19

ANALIZY>>Rekomendacje
Rekomendacje
 

Rekomendacja trzymaj dla spółki Cyfrowy Polsat S.A. z 2012-12-27 https://www.pokerfreunde.ch/

Jedną akcję Cyfrowy Polsat S.A. wyceniamy na 17,34 zł i wydajemy dla Spółki rekomendację Trzymaj. W związku z tym, że wycena jest o 6,1% wyższa od kursu giełdowego, wydajemy dla Spółki rekomendację Trzymaj. Nasze zalecenie wynika z pozytywnej oceny dotychczasowych osiągnięć Spółki w zakresie rozwoju działalności operacyjnej, jak i wyników finansowych.

Mimo trudnej sytuacji na rynku reklamowym, Cyfrowy Polsat umocnił się na pozycji lidera w branży pod względem generowanych marż. Spółka szacuje, na podstawie danych branżowych, że udział w rynku reklamy telewizyjnej w trzecim kwartale 2012 roku wzrósł rok do roku do 23,1% z 22,9% udziału w 3Q br., podobny udział spółka posiada w szacunkach dla rynku reklamy za okres 1-3Q 2012 roku.

Spodziewamy się utrzymania tej pozycji przez spółkę, jednak wzrost wyników, przynajmniej w 2013 roku, będzie bardzo trudny. Przesądza o tym trudna sytuacja gospodarcza w kraju, odczyty kolejnych wskaźników sugerują wejście przynajmniej w fazę spowolnienia. Nasycenie w segmencie płatnej telewizji cyfrowej, wpływ konsolidacji rynku oraz niepewność, co do sytuacji na rynku po pełnej cyfryzacji naziemnej w połączeniu z prognozowanym istotnym zaostrzeniem walki konkurencyjnej wskazują, że inwestycję w akcje Cyfrowego Polsatu planować należy w dłuższym horyzoncie czasowym.

Nazwa spółki   Rekomendacja  Cena z dnia
 wydania rekomendacji 
Cena
 docelowa 
Data
 opublikowania 
 Uzasadnienie   Plik 
Impel S.A.trzymaj36,50 zł 2013-03-29pokażpobierz
AMBRA S.A.trzymaj9,00 zł 2013-03-13pokażpobierz
Cyfrowy Polsat S.A.trzymaj16,34 zł 2012-12-27pokażpobierz
Amica Wronki S.A.trzymaj42,90 zł 2012-02-20pokażpobierz

W rekomendacjach wydawanych przez Departament Corporate Finance DM AmerBrokers, następujące określenia oznaczają:

KUPUJ - uważamy, że dana spółka jest niedowartościowana i jej akcje powinny zyskiwać na wartości. Podana cena docelowa oznacza wartość spółki (wynikającą z wyceny fundamentalnej), do której powinien dotrzeć jej kurs. Nie jest to jednak maksymalny zasięg wzrostów, gdyż po dotarciu kursu do ceny docelowej rekomendacja może zostać zmieniona na TRZYMAJ. Jest to możliwe w sytuacji gdy sprzyjające będą warunki rynkowe, a zachowanie kursu będzie wskazywało na prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostów.

SPRZEDAJ - sądzimy, że dana spółka jest zbyt wysoko wyceniana, biorąc pod uwagę jej sytuację fundamentalną lub rynkową. Oznacza to, że akcje spółki powinny tracić na wartości, w związku z czym zalecamy pozbywanie się ich.

TRZYMAJ - uważamy, że akcje spółki, dla której wydano taką rekomendację są niedowartościowane, ale w znacznie mniejszym stopniu niż przy rekomendacji KUPUJ. Sądzimy jednak, że nie warto pozbywać się akcji, gdyż powinny one zyskiwać na wartości, szczególnie przy sprzyjających warunkach rynkowych.

NEUTRALNIE - oznacza powstrzymanie się od wyraźnego zalecenia inwestycyjnego.

Horyzont czasowy rekomendacji wydawanych przez DM AmerBrokers wynosi od 6 do 12 miesięcy.

Dom Maklerski AmerBrokers S.A. oferuje swoim klientom bezpłatne rekomendacje inwestycyjne natychmiast po ich sporządzeniu. Są one dostępne po zalogowaniu do systemu AmerNet. Informacje o rekomendacjach są także przekazywane przez pracowników AmerBrokers (tel. 22 397 60 60). Natomiast osoby korzystające ze stron AmerBrokers, które nie są klientami domu maklerskiego otrzymują rekomendacje z opóźnieniem tygodniowym.

Niniejsze analizy i rekomendacje udostępniane są nieodpłatnie. Zostały one przygotowane z wykorzystaniem najlepszej wiedzy oraz zachowaniem należytej rzetelności i staranności zawodowej. Dom Maklerski AmerBrokers S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych w oparciu o te rekomendacje.