Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że strony Domu Maklerskiego AmerBrokers S.A. wykorzystują do poprawnego działania pliki cookies, które są zapisywane w Państwa urządzeniach końcowych. Brak zgody na instalację plików cookies może być wyrażony poprzez ustawienia przeglądarki internetowej. Zablokowanie możliwości zapisywania plików cookies może spowodować utrudnienia lub brak działania niektórych funkcji serwisu. Niedokonanie zmian ustawień przeglądarki internetowej na ustawienia blokujące zapisywanie plików cookies jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie. Więcej informacji o plikach cookies. Polityka prywatności AmerBrokers dotycząca plików cookies.Zamknij
ASSECOPOL 45.01 -2.15%   BOGDANKA 101.90 -2.02%   BRE 409.95 -0.45%   BZWBK 308.00 1.65%   EUROCASH 59.60 0.32%   GTC 8.00 0.13%   HANDLOWY 95.00 -1.04%   JSW 65.80 -0.68%   KERNEL 51.30 -2.29%   KGHM 112.00 -2.52%   LOTOS 34.20 -5.26%   PEKAO 161.00 0.56%   PGE 14.99 -0.99%   PGNIG 6.11 -1.45%   PKNORLEN 43.00 -4.44%   PKOBP 36.20 -1.55%   PZU 449.40 -0.13%   SYNTHOS 4.38 -0.45%   TAURONPE 4.25 -1.85%   TPSA 7.69 -1.03%  

  WIG 20
 
Wykres WIG20

 INDEKSY GPW
 
WIG202291.10-1.15%07-26
WIG46258.91-0.97%07-26
mWIG402886.24-0.98%07-26
sWIG8011930.54-0.08%07-26
NCIndex297.96-0.49%07-26

 INDEKSY ŚWIATOWE
 
BUDAPEST18247.17-3.80%07-19
DOWJONES15543.740.00%07-19
LONDONFTSE6630.67-0.10%07-19
NASDAQCOMP3587.62-0.70%07-19
PARISCAC3925.32-0.10%07-19
PRAGPX50884.06-0.90%07-19

OFERTA>>Wycena przedsiębiorstw
Wycena przedsiębiorstw
 

 

Departament Corporate Finance Domu Maklerskiego AmerBrokers specjalizuje się w przygotowywaniu wycen przedsiębiorstw, wraz z analizą ich sprawozdań finansowych oraz otoczenia konkurencyjnego.

Specjaliści Departamentu Corporate Finance na co dzień zaangażowani są w analizowanie spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Posiadamy ponad 10-letnie doświadczenie w analizowaniu spółek, poparte wykonanymi analizami ponad 120 spółek. Były to podmioty obecne na rynku giełdowym, wybierające się na rynek, jak również spółki całkowicie prywatne.

Do każdego klienta i jego potrzeb podchodzimy indywidualnie. Podczas sporządzania wyceny przedsiębiorstwa zawsze uwzględniamy zarówno specyfikę działalności przedsiębiorstwa, jak też cele, którym ma służyć wycena. Przy ustalaniu wartości firmy kluczowe jest dla nas poznanie i zrozumienie najistotniejszych czynników wpływających na jej wartość - co umożliwiają nam m.in. spotkania z przedstawicielami przedsiębiorstwa (Zarząd, Dyrektor Finansowy).

Wyniki wyceny przedstawiamy w formie raportu prezentującego informacje o branży danego przedsiębiorstwa, jego działalności, analizę sprawozdań finansowych oraz wycenę przy użyciu przynamniej dwóch metod. Przedstawiona jest także zastosowana metodologia wyceny oraz uargumentowane przyjęte założenia.

 

Wyceny przedsiębiorstw wykonujemy najczęściej przy okazji:

  • transakcji kupna/sprzedaży,
  • fuzji i przejęć,
  • prywatyzacji przedsiębiorstw,
  • zabezpieczenia wierzytelności kredytodawcy.


Jaki jest cel przygotowania wyceny firmy?

  • przygotowanie oferty kupna/sprzedaży przedsiębiorstwa,
  • przedstawienie wiarygodnych oczekiwań finansowych przy transakcji sprzedaży inwestorowi strategicznemu (finansowemu lub branżowemu),
  • ocena potencjału firmy planującej debiut na rynku regulowanym (Giełdzie Papierów Wartościowych lub NewConnect),
  • weryfikacja oczekiwań finansowych udziałowców chcących sprzedać udziały w firmie.


Jakie stosujemy metody wyceny?

  • dochodowe (DCF i inne metody bazujące na ocenie wolnych przepływów pieniężnych),
  • porównawcze (mnożników giełdowych oraz transakcji porównywalnych),
  • majątkowe (skorygowanych aktywów netto, metoda likwidacyjna).


Przewagi konkurencyjne:

  • jako licencjonowany Dom Maklerski posiadamy pełne umocowanie prawne do kompleksowego przeprowadzania wszelkich procesów kapitałowych – od przeprowadzania wycen do pozyskania kapitału – poprzez emisję akcji lub obligacji,
  • doświadczona kadra i renoma instytucji zaufania publicznego gwarantują rzetelność przygotowanych materiałów,
  • możliwość przygotowania wyceny spółki z dokumentem sprzedażowym tzw. Teaserem lub prezentacją sprzedażową,
  • ze względu na długoletnie doświadczenie i sieć kontaktów oferujemy klientom pełne wsparcie w trakcie poszukiwania inwestora strategicznego (branżowego lub finansowego).


Przykłady sporządzonych wycen:

ASTRO S.A. - wycena akcji spółki na rzecz prowadzonego procesu sprzedaży akcji
CITY INTERACTIVE S.A. - wycena akcji spółki notowanej na GPW, wraz z rekomendacją inwestycyjną
POZBUD S.A. - wycena akcji spółki na rzecz prowadzonego procesu IPO

KONTAKT

Departament Corporate Finance
22 397 60 24, abrok@amerbrokers.net